Featured

"Jak Wojtek został strażakiem" - omówienie lektury z gościem specjalnym - strażakiem z PSP w Zakopanem.

15 grudnia 2022 roku uczniowie klasy pierwszej gościli na lekcji strażaka z Komendy Powiatowej PSP w Zakopanem p. Wojciecha Pawlikowskiego. Pomysł zaproszenia do szkoły gościa zainspirowany był czytaną przez uczniów lekturą ,,Jak Wojtek został strażakiem”. W czasie rozmowy okazało się, że pan Pawlikowski również zna tę książkę i podobnie jak jej bohater, marzył, by zostać strażakiem. Marzenie się spełniło i dzisiaj już jako strażak opowiadał uczniom o swojej pracy, która jest bardzo trudna, odpowiedzialna i czasami bardzo niebezpieczna. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach wzywać straż pożarną, jak się zachować w razie pożaru, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Nasz gość zademonstrował zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zaprezentował również poszczególne elementy stroju strażaka. Uczniowie mogli założyć sztormiak i hełm strażacki. Takie spotkania są świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka i niebezpieczeństw z nim związanych. Na zakończenie dzieci zadawały pytania, na które p. Wojciech Pawlikowski odpowiadał bardzo szczegółowo i wyczerpująco. Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Renata Górak

20221215 092443 1600x900