Featured

Zajęcia profilaktyczne "Odpowiedzialność prawna nieletnich - alkohol, narkotyki, dopalacze, papierosy i inne używki."

W celu budowania bezpiecznej szkoły, świadomości prawnej oraz działań profilaktycznych uczniowie z klas VI - VIII uczestniczyli w spotkaniu pt. „Odpowiedzialność prawna nieletnich - alkohol, narkotyki, dopalacze, papierosy i inne używki”.

Asp. Maciej Kasprzycki z KPP w Zakopanem zaprezentował przepisy kodeksu karnego, poinformował o konsekwencjach łamania przepisów prawa. Poza dużą dawką teorii, uświadomił i przedstawił konsekwencje zdrowotne jakie mogą być następstwem przyjmowanie środków uzależniających, tj.: alkoholu, narkotyków, dopalaczy, itd.

Nasza młodzież poznała swoje prawa i obowiązki oraz garść istotnych informacji dotyczących Cyberprzemocy. Funkcjonariusz Policji uzmysłowił młodzieży jak łatwo złamać prawo umieszczają np. zdjęcie osoby trzeciej lub rozprowadzając fałszywe informacje. Zachęcał do dużej rozwagi i kulturalnego zachowania w każdych okolicznościach.

Dziękujemy panu asp. Maciejowi Kasprzyckiemu oraz mł. asp. Markowi Ambrożemu za owocne spotkanie.

Kamila Mateja