Dzień Nauki Polskiej w 2023 r.

Dnia 16 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Święto państwowe wyznaczone zostało na 19 lutego, czyli dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii (i innych dziedzin nauki).

Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i na korytarzu szkolnym, pod opieką nauczycielki p. Anny Gąsienicy i p. Bogdana Kani wykonywali eksperymenty z użyciem produktów dostępnych w każdej kuchni (takich jak soda oczyszczona, ocet, mąka ziemniaczana, drożdże itp.). Stworzyli między innymi wulkan, pastę słoniową czy lampę lawę. Doświadczenia wywarły na uczniach duże wrażenie, bardzo chętnie angażowali się w ich przeprowadzenie. Pokazane eksperymenty miały stanowić inspirację do pójścia w ślady badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką.

Anna Gąsienica

dsc 0030 1600x1067