Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Dzień uroczystego zakończenia roku szkolnego 2010/2011 przypadł  na 22 czerwca. Uczniowie szkoły podstawowej o ósmej rano zebrali się w kościele parafialnym na mszy, po której wraz ze sztandarem, przemaszerowali klasami pod opieką wychowawców do budynku szkoły. O 9.00 pani dyrektor mgr Agnieszka Maryniarczyk powitała wszystkich przybyłych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. W pierwszej kolejności rozdane zostały nagrody książkowe za wysokie wyniki, świadectwa z biało-czerwonym paskiem i dyplomy ukończenia szkoły podstawowej dla wszystkich absolwentów klasy szóstej.

Następnie najlepsi uczniowie z klasy czwartej i piątej odebrali rozmaite wyróżnienia. Po krótkiej przerwie technicznej, przeznaczonej na spotkania wychowawców z podopiecznymi w ich salach lekcyjnych oraz rozdanie świadectw i dyplomów, obejrzeliśmy przedstawienie szkolnej grupy teatralnej “Bambinki” o losach mitologicznego Narcyza.

Około godziny dziesiątej dotarli do szkoły, po mszy świętej, gimnazjaliści. Wszyscy zebrani nauczyciele na czele z Panią Dyrektor, rodzice i uczniowie ze wzruszeniem pożegnali naszego Księdza Proboszcza Krzysztofa Pilarza, zmieniającego miejsce posługi po 9 latach pracy w Witowie. Obraz autorstwa pani Reginy Mrowca - Kenar, przedstawiający kaplicę w Dolinie Chochołowskiej w porze kwitnienia krokusów i dedykacja od Grona Pedagogicznego, antyrama z fotografią uczniów od Samorządu Uczniowskiego były podziękowaniem za wieloletnią współpracę z księdzem Proboszczem.

Potem nadszedł czas oficjalnego wręczenia najzdolniejszym uczniom świadectw z wyróżnieniem, docenienia ich osiągnięć w sporcie, w konkursach przedmiotowych, w działalności samorządowej i społecznej (np. na rzecz Hospicjum). Wychowawczynie obu klas kończących naukę w szkole ponadpodstawowej rozdały dyplomy ukończenia gimnazjum.

Następnie Pani Dyrektor oddała głos młodzieży, która pięknym przemówieniem i krótką prezentacją multimedialną wspominała kolejne lata nauki spędzone w murach tej szkoły. Wszyscy pedagodzy, pani sekretarka i panie z obsługi docenieni zostali “złotymi medalami” z pamiątkowym napisem: “Jesteś na medal. Witów, czerwiec 2011”. Pani dyrektor i obie wychowawczynie obdarowane były także wspaniałymi kwiatami od wychowanków i ich rodziców. Nie mogło również zabraknąć podziękowań dla Rodziców za ich miłość, opiekę i zaangażowanie w wychowanie młodych ludzi.

Po oficjalnym przekazaniu Dorocie Długopolskiej (ucz. kl. II Gim.) “klucza szkoły” przez ustępującą z funkcji przewodniczącej szkoły, Izabelę Krupę, nastąpiło pożegnanie klas trzecich przez młodszych kolegów ( wręczono sympatyczne maskotki i czekolady). Zabawny skecz w wykonaniu nieodkrytych dotąd talentów aktorskich z klasy II gimnazjum zakończył część mniej oficjalną uroczystości.

Rodzice absolwentów przygotowali słodki poczęstunek - ogromny i smakowity tort oraz kawę i herbatę. Przy pożegnaniu uczniów i nauczycieli niejedna osoba miała łzy w oczach.