Letnia kolonia w Kobylnicy 2011r.

Po raz siódmy uczniowie naszej szkoły mieli okazję wypoczywać nad polskim morzem w zaprzyjaźnionej gminie Kobylnica w dniach od 4 do 17 lipca 2011 roku. Pobyt na kolonii obfitował w liczne i rozmaite atrakcje. Uczniowie i ich opiekunowie mieszkali w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy, mieli do swej dyspozycji ogromną halę sportową, z której chętnie korzystali. Organizatorzy umożliwili uczestnikom kolonii bardzo częste wyjazdy do Ustki i Rowów - na plażę, gdzie pod czujnym okiem ratowników z WOPR-u mogli oni zażywać morskich kąpieli. Największą atrakcją dla piątoklasistów z Podhala był rejs okrętem pirackim "Dragon". Wszyscy bez wyjątku z ochotą przystali do pirackiej braci. Jednakże po zaledwie czterdziestopięciominutowym rejsie próbnym okazało się, że nie każdy nadaje się do życia na morzu. Kapitan okrętu, stary wilk morski, całą grupę wysadził w usteckim porcie i wyzwał od szczurów lądowych;) Mimo tak szybkiego zakończenia tej pirackiej przygody wszyscy zapewne miło będą wspominać rejs pod piracką banderą. Dzieci zwiedziły również skansen w Szymbarku, gdzie zobaczyły najdłuższą deskę świata mierzącą ponad 36 metrów, dom Sybiraka, bunkier Gryfa Pomorskiego oraz dom do góry nogami. Przy okazji poznały bogatą kulturę Kaszub. Zorganizowano również wycieczkę na ruchome wydmy czołpińskie (Słowiński Park Narodowy). Nasi uczniowie na bosaka dzielnie wędrowali przez piaszczyste pagórki aż do brzegów morza a następnie do latarni morskiej w Czołpinie. Tego samego dnia zwiedzili również muzeum w Smołdzinie, gdzie obejrzeli film pt. "Piasek jest drapieżnikiem". Uczestnicy kolonii zwiedzili również Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku, odwiedzili aeroklub słupski, gdzie mieli okazję "latać" na symulatorze lotów i brali udział w spotkaniu z policjantem w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, w czasie którego przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wesołym akcentem podczas pobytu na kolonii był Wieczór Kabaretów, podczas którego grupki dzieci prezentowały przygotowane na podstawie scenariuszy, krótkie, zabawne scenki. Na zakończenie kolonii przedstawiciele Gminy Kobylnica zorganizowali dla naszych uczniów Konkurs Wiedzy o Gminie Kobylnica, w którym zaszczytne drugie miejsce zajęła Patrycja Stanek, uczennica naszej szkoły.
Pomimo zmiennej pogody pobyt nad Morzem Bałtyckim był bardzo udany. Humory dopisywały, posiłki były pyszne, a wrażenia niezapomniane:)