VIII Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla Najmnłodszych "W krainie niepylaka apollo".

        W dniu 7 czerwca 2023 roku drużyna w składzie Janina Cholewa kl. III, Maria Frączek kl. II i Krzysztof Jasionek kl. III, wzięła udział w VIII Konkursie Wiedzy Ekologicznej dla Najmłodszych 2023. Tegoroczny temat konkursu: "W krainie niepylaka apollo".

Nasi uczniowie startowali jako zespół i uzyskali bardzo wysoki wynik, który pozwolił na zajęcie I miejsca. W konkursie brały udział 22 drużyny z różnych szkół.

Rywalizacja odbywała się w Wiacie Edukacyjnej Nadleśnictwa Nowy Targ.

Uczestnicy musieli wykazać się między innymi wiedzą o funkcjonowaniu parków narodowych, znajomością historii, położenia, atrakcji i logo Pienińskiego Parku Narodowego, a także biologią, środowiskiem życia, cyklem rozwojowym niepylaka apollo, informacjami o spływie Przełomem Dunajca. Zawodnicy musieli także znać faunę i florę Pienińskiego Parku Narodowego i bezbłędnie rozpoznawać wybrane gatunki.

Gratulujemy całej drużynie!

Elżbieta Lis - Chrapkiewicz

Galeria zdjęć

dyplom1dyplom2