Szkoły pełne talentów - wielka szkolna loteria LIDL-a.

        W pierwszych miesiącach roku szkolnego 2022/2023 nasza szkoła brała udział w WIELKIEJ SZKOLNEJ LOTERII sieci sklepów LIDL. Dzieci, rodzice i nauczyciele robiąc zakupy w w.w. sklepie zbierali kupony - TALENCIAKI, które można było przekazać na rzecz wybranej placówki edukacyjnej z całej Polski. Im więcej punktów zdobyła szkoła tym ciekawsze nagrody na nią czekały. Nasza społeczność szkolna zebrała około 5 tys punktów co umożliwiło zamówienie gier planszowych (5 szt.) oraz tangramy.

O ile gry planszowe dotarły do nas już w grudniu, o tyle na tangramy przyszło nam czekać aż do maja.

Na zajęciach dodatkowych z informatyki uczniowie z klas IV - VI mieli okazję przetestować następujące gry planszowe:

  • UniKat
  • MaTik
  • Trio

Wszystkie powyższe są grami logicznymi, rozwijającymi spostrzegawczość i matematyczne myślenie.

Z kolei na czerwcowych lekcjach matematyki uczniowie mogli wykorzystać tangram, czyli chińską łamigłówkę, znaną od około 3000 lat. Składa się z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych, powstałych przez rozcięcie kwadratu. Celem gry jest odtworzenie położenia wszystkich siedmiu elementów tangramu w przedstawionym obrazku na podstawie jedynie kształtu jego konturów, a także wymyślanie własnych wzorów.

Anna Gąsienica

Galeria zdjęć

20221219 130640 1600x1200