Wycieczka maluchów z oddziału "0" do Doliny Chochołowskiej w 2023 r.

        19 czerwca 2023 roku uczniowie klasy zerowej udali się na wycieczkę krajoznawczo - turystyczną do największej i najdłuższej doliny w polskich Tatrach – Doliny Chochołowskiej. Wycieczka rozpoczęła się zbiórką na Siwej Polanie, której uroki mogli podziwiać jadąc kolejką turystyczną „Rakoń” stylizowaną na pociąg. Była to dla dzieciaków niewątpliwie jedna z atrakcji. Z Polany Huciskiej ruszyli dalej na piechotę. Jednak podczas wędrówki z wzdłuż Potoku Chochołowskiego doszło do nieoczekiwanego spotkania niedźwiedzicy żerującej z młodymi nad wodą. Emocje towarzyszące spotkaniu niedźwiedzia są absolutnie nie do opisania. W lesie to dzikie zwierzęta są gospodarzami, o czym warto pamiętać nie tylko przy niespodziewanych spotkaniach z niedźwiedziami. Dalsza droga do schroniska PTTK przebiegła już spokojnie. Po krótkim odpoczynku uczniowie odwiedzili Kaplicę św. Jana Chrzciciela zbudowaną w 1958 roku. Nie zapomnieli również odwiedzić bacówki, gdzie poczęstowano ich oscypkiem, a niektórzy skusili się na zyntycę. Powrót z Doliny Chochołowskiej realizowali po własnych śladach ciesząc się pięknymi widokami, słońcem i niepowtarzalnym klimatem. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Wspaniałe krajobrazy, szum wody w potoku i niezwykła górska atmosfera na pewno na długo zostaną w pamięci. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

img 20230619 wa0005 676x1200