XXI Podhalański Rajd Ekologiczny

Dnia 10 października 2011 roku odbył się XXI Podhalański Rajd Ekologiczny. Organizatorami tego konkursu byli: Zespół Szkół w Zębie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem, Liga Ochrony Przyrody oraz Tatrzański Park Narodowy. Rajd rozpoczął się w Zębie o godz. 9:00. Uczniowie otrzymali 2 testy - pierwszy sprawdzający wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, drugi dotyczący ekologii. Następnie każda drużyna wyposażona w kompas, mapę oraz harmonogram wyruszyła z Zębu wyznaczoną trasą, aż do ul. Chałbińskiego w Zakopanem, gdzie znajduje się siedziba TPN. Na mecie uczestników rajdu czekało kolejne zadanie - test z topografii Tatr. Po zakończeniu testu zorganizowano ognisko, przy którym nastąpił ostatni etap konkursu czyli występy artystyczne wszystkich grup. W rajdzie wzięła udział również drużyna z naszej szkoły w składzie: Paulina Dyna, Krystyna Dzierzęga, Michał Gach, Marek Gąsienica - Groń i Adam Kowalczyk. Opiekę nad drużyną sprawowali p. Irena Marasek oraz p. Andrzej Boczoń. Nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce spośród 11 szkół gimnazjalnych biorących udział w tegorocznym Rajdzie Ekologicznym.