Gminny Konkurs Recytatorski "Mistrzyni Szymborska" w 2023 r.

Dnia 24 października 2023 roku w naszej szkole odbył się  GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "MISTRZYNI SZYMBORSKA".
W 2023 roku przypada 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, jednej z najpopularniejszych polskich poetek, eseistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1996 rok, której twórczość spotyka się wciąż z żywym odbiorem zarówno w Polsce, jak i za granicą. W uznaniu zasług Wisławy Szymborskiej dla polskiej i światowej kultury, w 100 - lecie urodzin poetki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej.
Gośćmi specjalnymi konkursu byli: pan Mariusz Koperski - Sekretarz Gminy Kościelisko, pan Krzysztof Wnuk - aktor Teatru im. Stanisława Witkacego w Zakopanem.
Udział brali uczniowie szkół w Dzianiszu, Kościelisku i Witowie. Gości i widownię powitał dyrektor Leszek Szlachtowski.

• I miejsce  - Zofia Krupa kl. 7 - SP Witów
  • II miejsce - Jan Krupa kl. 7 - SP Witów
  • III miejsce - Oliwia Sztymelska kl. 7 - SP Kościelisko
Nagrody były, mamy nadzieję, interesujące dla zwycięzców. Pozostali uczestnicy też zostali nagrodzeni za uczestnictwo w naszym konkursie.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy za przybycie i udział.
Konkurs przygotowały Hanna Piczura i Alicja Grabacka.
Po konkursie Pan Krzysztof Wnuk przeprowadził fantastyczne warsztaty aktorskie z naszymi recytatorami, za co serdecznie dziękujemy.
Alicja Grabacka

dsc 0043 1600x1067