Featured

Mistrz świata basketball freestyle, Mistrz Polski, rekordzista Guinnessa - Paweł Kidoń w naszej szkole.

        Wszystko jest możliwe, wystarczy wierzyć w siebie i ciężko pracować. Taką życiową dewizę ma Paweł Kidoń, trzykrotny Mistrz Polski, Mistrz Świata i rekordzista Guinnessa. Obecnie jedyny Europejczyk w amerykańskiej drużynie Harlem Globrotters.

26 października 2023 roku w naszej szkole odbył się wspaniały pokaz Pawła Kidonia. Mistrz zaprezentował różnorodne triki i akrobacje - bardzo trudne, wymagające ogromnej siły i sprawności fizycznej - wykonywane piłkami do koszykówki: jedną, dwiema a nawet trzema. Było to tak bardzo imponujące, że emocje dzieci sięgały zenitu. Nasz miły gość urzekł publiczność nie tylko swoimi mistrzowskimi umiejętnościami, szczerym uśmiechem i serdecznością, ale przede wszystkim swoją historią. Pokazał dzieciakom, że ciężką pracą i codziennymi, wielogodzinnymi treningami można pobić rekord Guinnessa, zdobyć tytuł Mistrza Polski i Mistrza Świata. Uczniowie mieli okazję pod czujnym okien pana Pawła wykonać triki żonglowania piłką.

Wszystkie klasy wykonały sobie zdjęcie pamiątkowe a chętni uczniowie otrzymali autograf. Było to wspaniałe edukacyjne spotkanie, które niosło przesłanie: „Życie każdego człowieka może być piękne, jeśli wierzy w swoje możliwości, rozwija swoje pasje i ciężko pracuje.”

Kamila Mateja

Galeria zdjęć