Featured

"Szkoła pamięta" w 2023 r.

        Nasza placówka, podobnie jak w zeszłym roku, wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Odbywa się ona w okresie, kiedy wspominamy zarówno naszych bliskich zmarłych, jak również tych, którzy zapisali się w historii lokalnej i ogólnokrajowej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy V i III wraz z wychowawcami i opiekunami SU udali się na cmentarze do Witowa, Chochołowa i Zakopanego, by poprzez uporządkowanie grobów, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy uczcić pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Przygotowano również gazetki ścienne nawiązujące do zwyczajów świąt zadusznych.

Anna Gąsienica

Galeria zdjęć

20231030 125209 1600x901