Featured

"Przerwa na czytanie" w 2023 r.

        Dzisiejszego dnia (31 października) nasza szkolna biblioteka przeżyła oblężenie młodych czytelników, a wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo "Przerwa na czytanie". Dziś czytali i mali i duzi. Nawet maluszki z "zerówki" brały udział w akcji pilnie słuchając swojej wychowawczyni, która czytała im "Pana Kuleczkę". Starsi uczniowie tłumnie odwiedzali bibliotekę, nikt nie wyszedł z pustymi rękami, każdy czytelnik wypożyczający tego dnia książkę otrzymywał halloweenową (gdyż akurat dziś przypada to święto) zakładkę. Dostępnych było aż pięć różnych wzorów zakładek wydrukowanych na szkolnej drukarce 3D. Te drobne czytelnicze gadżety cieszyły się ogromną popularnością i rozeszły się jak świeże bułeczki. Gdy skończyły się halloweenowe zakładki, uczniowie otrzymywali zakładki i naklejki promujące młodzieżową serię "Zwiadowcy". Akcji towarzyszyła również biblioteczna gazetka i wystawka książek z "dreszczykiem". Uczniowie rozsiadali się wygodnie na szkolnych korytarzach i czytali nowo wypożyczone książki lub te, które przynieśli z domu. Akcja została przeprowadzona w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

Marta Osadzińska

Galeria zdjęć

20231031 104031 1600x739