Featured

Warsztaty "Ty decydujesz jak reagujesz".

        7 listopada 2023 roku w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty w ramach programu realizowanego przez Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie na zlecenie Województwa Małopolskiego. Jesteśmy w gronie dwudziestu szkół w naszym województwie, które realizują projekt.

Zajęcia dla uczniów nakierowane są na rozwijanie kompetencji społeczno - emocjonalnych, wzmacnianie zachowań prospołecznych i kompetencji pozytywnych liderów. Głównym celem zajęć jest przeciwdziałanie zaburzeniom zachowania i emocji oraz propagowanie postaw sprzyjających efektywnemu radzeniu sobie ze stresem. Poruszone zostaną tematy dotyczące samooceny, świadomości emocjonalnej, wrażliwości społecznej, samokontroli, identyfikowania i rozwiązywania problemów. Warsztaty mają służyć integracji grupy, poznaniu siebie oraz własnych emocji, wzmacnianiu poczucia własnej wartości oraz samoświadomości. Starsi uczniowie zapoznają się z funkcjonującymi stereotypami, uprzedzeniami i dyskryminacją jako przyczynami ryzykownych zachowań, jak również sposobami ich przeciwdziałania W ramach programu prowadzone są szkolenia i warsztaty także dla nauczycieli, rodziców oraz spotkania informacyjno - edukacyjne dla Rady Pedagogicznej.

Uczniowie z klas: II, VI i VIII po raz pierwszy spotkali się z trenerem, panem Piotrem Krawczykiem. Zajęcia były dopasowane do grupy wiekowej. Mimo, iż założeniem warsztatów jest praca z uczniami i sytuacjami problemowymi, atmosfera była rewelacyjna. Było bardzo dużo śmiechu, fajnej zabawy i udanej integracji. Wszyscy uczniowie zakończyli zajęcia z uśmiechem na twarzy, padały pytania o termin kolejnych zajęć. A to dopiero początek naszej przygody z programem Ty decydujesz jak reagujesz”.

Kamila Mateja

Galeria zdjęć

20231107 093625 1600x1200