105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

11listopada, to dzień, który dla wielu znas jest lekcją patriotyzmu ihistorii. Dnia 10listopada 2023 roku wnaszej szkole odbyła się uroczysta akademia zokazji Narodowego Święta Niepodległości, na pamiątkę 105rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, który wprowadził zgromadzonych watmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11listopada 1918 roku, nakreślił sytuację polityczną kraju oraz niekończącą się wolę walki ludu polskiego oniepodległość. Treści historyczne przeplatane były pieśniami żołnierskimi, które cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała. Wpodniosłym nastroju oddaliśmy hołd tym, którzy oddali życie za wolną ojczyznę.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości miały także miejsce wGminie Kościelisko. Po mszy świętej wkościele Matki Boskiej Szkaplerznej wWitowie podczas Wieczornicy uczniowie zdużym zaangażowaniem recytowali wiersze, aczłonkowie zespołu góralskiego "Mali Witowianie" wraz zopiekunami zadbali ooprawę muzyczną. Uczestnicząc wobchodach Narodowego Święta Niepodległości, swą postawą oddajemy hołd tym, którym zawdzięczamy wolność.

Anna Gąsienica

Renata Górak