XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dnia 17 listopada 2023 roku kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jak zawsze, na korytarzu egzaminatorzy (uczniowie z najlepszą znajomością tabliczki mnożenia) przepytywali swoich kolegów i koleżanki. Ponadto uczniowie, którzy zdobyli odznakę eksperta i rozwiązali łamigłówki logiczne otrzymali ocenę bardzo dobrą z matematyki. Oprócz tego przeprowadzony został konkurs drużynowy dla uczniów z całej szkoły, a jego finał miał miejsce 21 listopada 2023 roku na głównym korytarzu. Uczniowie walczyli zawzięcie zmagając się z trudnymi obliczeniami w pamięci. Oto wyniki:

I miejsce:

• Tomasz Krzeptowski-Sabała
  • Kamil Fronczysty
  • Krystian Fudala

II miejsce:

• Julia Knapczyk
  • Owidia Piczura
  • Karolina Bobak
  • Anna Krupa

III miejsce:

• Jan Krupa
  • Cyprian Dzierzęga
  • Andrzej Ratułowski
  • Jędrzej Kułach

IV miejsce:

• Małgorzata Szymusiak
  • Karolina Pawlikowska

W klasach I i II uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w zakresie dodawania i odejmowania. Natomiast w klasie III wykazali się znajomością tabliczki mnożenia w zakresie do 30. W oddziale przedszkolnym dzieci rozwiązywały matematyczną kartę pracy (obrazkową). Każdy, kto rozwiązał zadania bezbłędnie został nagrodzony symbolicznym upominkiem.

Wszystkim biorącym udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji bardzo dziękuję.

Anna Gąsienica

dsc 0035 1600x1067