Spektakl "Piotruś Pan" dla najmłodszych w 2023 r.

        Dnia 17 listopada 2023 roku klasy I - III udały się pod opieką swoich Wychowawczyń do Zakopanego, do kina „Sokół”, na przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia zatytułowane „Piotruś Pan”. Ta fantastyczna opowieść zabrała małych widzów w magiczną, roztańczoną i rozśpiewaną podróż do Nibylandii. Mieszka tam Piotruś Pan - chłopiec, który nie chce dorosnąć. Przewodzi on grupie Zagubionych Chłopców, a życie upływa mu na psotach, figlach i przeżywaniu nieskończonej ilości magicznych przygód.

Na wyspie wraz z nim żyją też Indianie, a wśród nich Tygrysia Lilia, czyli prawdziwa księżniczka indiańska. Nie dają im spokoju piraci z niebezpiecznym Kapitanem Hakiem na czele, który nie boi się nikogo, poza polującym na niego krokodylem. Jeśli do tego dodamy jeszcze pojawiające się tu i ówdzie wróżki, mamy już pełny obraz życia na wyspie. W tej wspaniałej krainie pojawia się Wendy… Co z tego wyniknie?

Główne motywy w „Piotrusiu Panu” to wyobraźnia, odwaga kontra tchórzostwo, miłość macierzyńska i zachowanie pamięci. Widzowie mogą przekonać się także o sile przyjaźni i zaufaniu oraz znaczeniu zgodnej współpracy w pokonywaniu trudności.

Hanna Zych - Piczura

piotrus pan