Warsztaty pieczenia świątecznych pierniczków dla pierwszoklasistów w 2023 r.

8 grudnia uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach pieczenia świątecznych pierniczków zorganizowanych i przeprowadzonych przez Panią Monikę Toczek, która jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Witowie. Warsztaty odbyły się w Karczmie „Uboc” w Witowie. Pieczenie pierników wcale nie musi być trudne, ani czasochłonne! Przekonały się o tym nasze dzieciaki, które pod okiem Pani Moniki ubijały pianę z cukrem, dodawały żółtka, mieszały mąkę z kakao, śmietanę łączyły z sodą. Następnie wszystkie składniki połączyły z wcześniej rozpuszczonym masłem, miodem i przyprawą do pierników. Tak wyrobione ciasto należy odstawić do lodówki przynajmniej na dobę. Każde dziecko dostało kawałek ciasta, które Pani Monika przygotowała wcześniej. Dzieciaki bardzo starannie, z wielką pasją wałkowały i wycinały ulubionymi foremkami pierniczki, które następnie trafiły na 7 minut do piekarnika. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci podzielą się pysznymi owocami swojej pracy z swoimi bliskimi życząc im Wesołych Świąt.

Warsztaty pieczenia świątecznych pierników wszystkim bardzo się podobały. Dzieci i wychowawczyni dziękują bardzo Pani Monice oraz Państwu Ewie i Wojciechowi Skorusom za udostępnienie Karczmy „Uboc”.

Teresa Nitka

20231208 101418 1600x1200