Bajkoterapia dla uczniów klas II - IV w 2023 r.

11 grudnia 2023 roku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w programie profilaktycznym przygotowanym przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Urzędzie Gminy Kościelisko.

Klasa II wzięła udział w zajęciach zatytułowanych „Znam swoją wartość”, a klasy III i IV w ćwiczeniach na temat „Przemoc rówieśnicza - jak sobie z nią radzić”.

Podczas zajęć dzieci budowały koleżeńskie relacje z rówieśnikami, mogły podzielić się swoimi zainteresowaniami i opowiedzieć o marzeniach. Warsztaty stworzyły również okazję do zaspokajania potrzeby przynależności i poczucia bezpieczeństwa oraz budowania poczucia własnej wartości. Uczniowie wdrażali się do właściwego pojmowania pojęcia empatii i tolerancji, ponadto mogli zastanowić się nad typem swojej osobowości. Te wiadomości przydadzą się im na pewno w sytuacjach konfliktowych, kiedy będą musieli dać sobie radę z przemocą, odpowiednio na nią zareagować lub prosić o pomoc w trudnych dla nich chwilach.

Hanna Zych Piczura

img 20231212 wa0001