"Tajemniczy Ogród" - przedstawienie w MOK - u dla kl. V - VI SP.

        24 października 2011 roku uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej pojechali do Nowego Targu do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne zatytułowane "Tajemniczy ogród". Spektakl został przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji "Artenes".
Widowisko trwające ponad godzinę opowiadało historię Mary Lennox, która po śmierci swoich rodziców przyjechała do Anglii, do jedynego krewnego, lorda Cravena. Pobyt w posiadłości wuja wpłynął korzystnie na charakter dziewczynki, która znajduje przyjaciół, pobudza do życia różany ogród i pomaga w powrocie do zdrowia Colinowi (swojemu kuzynowi). Sztuka pomaga zrozumieć, jaką siłę ma przyjaźń, życzliwość, troska o innych.
Po zakończeniu przedstawienia około godz. 10:40 wróciliśmy do szkoły na dalsze zajęcia lekcyjne.