Featured

Akademia z okazji Narodowego Święta Chrztu Polski w 2024 r.

        Dnia 12 kwietnia w naszej szkole odbył się krótki spektakl upamiętniający 1058 rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Wydarzenie to wpłynęło diametralnie na losy naszego państwa wprowadzając państwo Polan do grona chrześcijańskich państw europejskich i umocniło jego pozycję międzynarodową. Przyjmuje się iż Mieszko I wraz ze swoim dworem przyjął chrzest 14 kwietnia 966 roku w Wielkanoc i właśnie dlatego Święto Chrztu Polski obchodzimy od 2019 roku w dniu 14 kwietnia.

Prezentacja multimedialna

Uczniowie z klasy VII, VI i II pod czujnym okiem p. Hanny Zych - Piczury wcielili się w postacie z X wieku i w trzech krótkich scenach przedstawili w sposób zabawny swoją wersję wydarzeń, które doprowadziły do chrztu Polski. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia naszego przedstawienia pt. "Jak to z tym chrztem było?!".

Marta Osadzińska