Featured

"Opowieść wigilijna" - spektakl w zakopiańskim kinie Sokół w 2024 r.

        W dniu 15 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy VII i VIII udali się do Zakopanego do kina Sokół gdzie zespół aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprosił widzów do XIX wiecznej Anglii. Właśnie tam, w czas Bożego Narodzenia skąpy Ebenezer Skrooge przeszedł swą duchową przemianę za sprawą trzech odwiedzających go duchów - Ducha Minionych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Teraźniejszych Świąt i Ducha Świąt Przyszłych. Jako pierwsza jednak pojawiła się zjawa jedynego przyjaciela Scrooge'a - Jakuba Marleya, który cierpi męki piekielne za swe ziemskie uczynki. Marley jest zwiastunem trzech duchów, które mogą być jedynym wybawieniem dla zgorzkniałego, skąpego, odpychającego i znienawidzonego przez wielu Scrooga. Ta klasyczna opowieść autorstwa Charlesa Dickensa uczy, wzrusza i bawi o każdej porze roku, mimo iż akcja spektaklu dzieje się w Boże Narodzenie, a my za oknem mamy wiosnę.

Marta Osadzińska

teatr edukacji