"Mity greckie" - spektakl w zakopiańskim kinie Sokół w 2024 r.

Uczniowie klas IV - VI naszej szkoły udali się dnia 16 kwietnia 2024 roku do zakopiańskiego kina Sokół na spektakl pt. "Mity greckie" w aranżacji Poznańskiego Teatru Aktora. Zrealizowane w innowacyjny sposób przedstawienie przykuło uwagę uczniów młodzieżowym językiem i licznymi odnośnikami do współczesności np. strąceni przez Uranosa do Tartaru sturęcy (hekatonchejrowie), cyklopi i tytani jęczą w czeluściach Tartaru: "Tu nie ma Wi - Fi, tu nie ma Wi - Fi!!!" 😭  Młodzi aktorzy z Poznania w bardzo dowcipny sposób przybliżyli dzieciom takie mity jak: o stworzeniu świata, tytanomachia, mit o Prometeuszu, o puszce Pandory, o Dedalu i Ikarze oraz o dwunastu pracach Herkulesa. Na scenie dużo się działo, uczniowie nie mieli kiedy się nudzić, twórcy wykorzystywali różne formy teatralne, obok gry aktorskiej, w tym również z wykorzystaniem masek, zastosowano elementy teatru cieni, teatru kukiełkowego a nawet animację. Spektakl Poznańskiego Teatru Aktora jest świetnie zrealizowanym widowiskiem, które uczy bawiąc.

Marta Osadzińska

Mity Greckienowy