"Doktor i jego zwierzęta" - spektakl w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w 2024 r.

"Teatr to magia, która potrafi przenieść nas w inne światy i rzeczywistości." – Andrzej Seweryn

16 kwietnia 2024 roku uczniowie klas I – III wraz z opiekunami wybrali się do Jabłonki, na teatrzyk, który odbył się w Orawskim Centrum Kultury. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. "Doktor i jego zwierzęta" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie zostało oparte na motywie lektury Hugh Loftinga pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Celem spektaklu w wykonaniu profesjonalnych aktorów jest rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Widownia z dużym zaangażowaniem śledziła przygody doktora, który w otoczeniu swoich przyjaciół wybrał się w podróż do Afryki, by tam leczyć chore małpki. Pomimo licznych niebezpieczeństw, które czyhały na nich podczas podróży przez morze i w czasie wędrówki przez dziką dżunglę udało im się szczęśliwie dotrzeć na miejsce i pomóc chorym zwierzętom. Wyjątkowa scenografia pobudziła dziecięcą wyobraźnie, a piosenki śpiewane przez aktorów zbudowały radosną atmosferę.

Teresa Nitka

teatr edukacji