Obchody Narodowego Święta Niepodległości w 2011r.

11 listopada 2011 roku delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzieła udział w uroczystych powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęła msza św. za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza w Kościelisku po czym poszczególne delegacje złożyły wiązanki pod "Krzyżem Polskim" obok kościoła. Następnie poczty sztandarowe wraz z delegacjami przemaszerowały do Domu Ludowego w Kościelisku, aby uczestniczyć w akademii w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Kościelisku oraz koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Witowa.
          Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie kl. III gimnazjum, pod kierunkiem p. M. Osadzińskiej wcielili się w postacie członków rodziny Kowalskich z Warszawy, żyjących w 1918 roku. Młodzi aktorzy przedstawili perypetie przeciętnej rodziny borykającej się z trudnościami dnia codziennego. Nakreślili sytuację Polaków w kilka dni po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Pani E. Lis - Chrapkiewicz wraz z uczniami kl. IV i V przygotowała oprawę muzyczną całej uroczystości. Dzieci pięknie zaśpiewały znane pieśni patriotyczne.