Featured

Warsztaty edukacyjne o dawnych olimpijczykach w 2024 r.

        24 kwietnia 2024 roku w klasach I – III odbyły się warsztaty edukacyjne o olimpijczykach z dawnych lat, które prowadziła pani Aleksandra Karkowska. Zaciekawiła dzieci opowieścią o słynnych sportowcach, ich ciężkiej pracy, wytrwałości, o marzeniach i drodze do sukcesu. Dzieci dowiedziały się, że dawniej narty z drewna rzeźbił tata lub dziadek, a skocznie sami budowali. Przede wszystkim dzieci bliżej poznały sylwetkę Józefa Gąsienicy - Sobczaka, który 9 lipca kończy 90 lat! Jest jednym z niewielu Polaków, którzy wzięli udział w czterech zimowych igrzyskach olimpijskich. Do 1960 startował w biegach narciarskich, a później głównie w biathlonie, chociaż dalej odnosił sukcesy w biegach. Startował w siedmiu mistrzostwach świata w biathlonie; zdobył na nich trzy medale: w Elverum w 1965 brązowy medal w klasyfikacji drużynowej a w Garmisch - Partenkirchen w 1966 srebrne medale w biegu na 20 km indywidualnie i w sztafecie 4 × 7,5 km. Nigdy nie był mistrzem Polski w biathlonie (mistrzostwa rozgrywano od 1967), ale ma w swym dorobku dwa tytuły w narciarstwie klasycznym, oba w sztafecie 4 × 10 km (oba w 1967 i 1969), był również wicemistrzem w biegu na 30 km w 1962 i w sztafecie 4 × 10 km w 1955, 1964 i 1966. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali laurki dla Jubilata.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć