Featured

Dzień Ziemi w 2024 r.

        Dnia 23 kwietnia 2024 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy: „Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi”. Celem obchodów było uświadomienie uczniom istoty i znaczenia Dnia Ziemi oraz uczulenie na potrzebę troski o nasze środowisko w każdym miejscu i czasie, w każdej sytuacji. Podczas obchodów zachęcano uczniów do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska, poprzez uświadomienie jak ważna jest segregacja śmieci, wyjaśnienie na czym polega recykling oraz poznawanie konkretnych sposobów postępowania – dobrych rad, jak dbać o naszą planetę. Następnie w klasach pod opieką nauczycieli uczniowie w parach uczestniczyli w konkursie o tematyce ekologicznej.

W grupie młodszej – klasy od IV do VI zwyciężyła para z klasy szóstej: Nikola Krupa i Oskar Sura.

W grupie starszej – klasy VII i VIII najwięcej punktów uzyskała para z klasy VIII: Sebastian Sieczka i Szymon Lasak.

Na koniec odbyła się inscenizacja „Sąd nad ropuchą”, podczas której ukazano jak ważna jest ochrona ropuchy oraz jak wielkie korzyści człowiek może czerpać z obecności ropuch w naszym otoczeniu.

W czasie akademii z okazji Dnia Ziemi rozdano również nagrody uczniom, którzy w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” uczestniczyli w konkursie plastycznym dla klas 0-III pod tymże tytułem. Celem programu oraz konkursu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane były poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Uczestnicy programu zrealizowali zajęcia edukacyjne, podczas których nauczyli się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Nagrody w konkursie plastycznym otrzymali:

I miejsce

 • Maria Bzdyk
 • Aleksandra Ogórek
 • Helena Pawlikowska
 • Gabriela Łacek

II miejsce

 • Jakub Wypych
 • Karolina Jasionek
 • Michał Folfas
 • Lena Staszel

III miejsce

 • Damian Skorusa
 • Szymon Sowa
 • Amelia Domarecka
 • Zofia Bzdyk

wyróżnienia

 • Krzysztof Zaborski
 • Jan Szymusiak
 • Anastazja Bryja
 • Natalia Podczerwińska

Teresa Nitka

Bogdan Kania

Galeria zdjęć

dsc 0100 1600x1067