Featured

IX Konkurs Wiedzy Ekologicznej.

        29 maja 2024 roku w Wiacie Edukacyjnej Nadleśnictwa w Nowym Targu odbył się już po raz 9. Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych z Powiatu Nowotarskiego.

Tematem konkursu było "70 - lecie Babiogórskiego Parku Narodowego", w związku z czym zawodnicy musieli przyswoić wiedzę z zakresu historii, położenia, hydrologii, pięter roślinności oraz szczytów Babiej Góry. Poza tym rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt charakterystycznych dla tego masywu górskiego. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z odpowiednim zachowaniem w parkach narodowych, a także wykazywali się ogólnymi wiadomościami na temat ochrony rzadkich gatunków flory i fauny.

W konkursie wzięło udział 25 trzyosobowych zespołów z poszczególnych placówek. Naszą szkołę reprezentowali Beata Jasionek i Igor Lenard z kl. III oraz Szymon Sukta z kl. II. Zacięte, niełatwe zmagania wyłoniły 6 najlepszych drużyn, w gronie których znalazła się nasza trójka, zajmując 5 miejsce.

Po rozwiązaniu wszystkich zadań dzieci mogły odpocząć od wysiłku umysłowego, grając w piłkę, bawiąc się w berka lub ucząc się gry w palanta. Organizatorzy przygotowali również smaczny poczęstunek.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć

1717099672089 1600x720