Featured

Dzień Dziecka - Wycieczka do Kacwina uczniów z oddziału "0" i klasy I w 2024 r.

        3 czerwca 2024 roku w ramach Dnia Dziecka uczniowie klasy 0 – I udali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Kacwinie. Jest to wieś położona na Spiszu w gminie Łapsze Niżne. Wioska znajduje się na wzgórzu otoczonym dziką naturą z widokiem na panoramę polskich gór. Tutaj rozpościera się piękny widok na Tatry, Pieniny i masyw Trzech Koron. Przywitały nas ogromne namioty – tipi, które robiły niesamowite wrażenie. Siedząc w namiocie dzieci słuchały indiańskiej baśni i poznawały kulturę Indian Ameryki Środkowej. Bardzo spodobały się im stroje, narzędzia, broń, instrumenty, które mogły nie tylko obejrzeć, ale również dotknąć. Zaangażowały się bardzo w „łowienie rybek” i improwizacje muzyczne na instrumentach. Dużo radości sprawiło im wybijanie rytmów na bębnie. Jedną z atrakcji było malowanie twarzy i taniec Indian. Dzieci miały też możliwość strzelania z prawdziwego łuku do tarczy. Skorzystały również z placu zabaw i otwartej przestrzeni, która sprzyjała aktywności ruchowej. Wycieczka się udała, pomimo lekkiego deszczu, który przeszkodził w zorganizowaniu pożegnalnego ogniska.

Teresa Nitka

Galeria zdjęć

1000009281 1600x1200