Featured

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie VI w 2024 r.

laboratoria

        Kilka kwietniowych i majowych lekcji rozwijających kreatywność w klasie VI zostało poświęconych na zapoznanie uczniów z dostępnym w naszej szkole sprzętem fotograficznym. Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się co nieco o pracy fotografa ale przede wszystkim poznali podstawowe rodzaje aparatów fotograficznych oraz mieli okazję poznać różne typy obiektywów. Porozmawialiśmy również o rodzajach światła z jakimi musi radzić sobie i umiejętnie wykorzystywać każdy fotograf. Uczniowie dobrali się w pary i każdy z nich wykonał zdjęcie portretowe kolegi lub koleżanki z klasy jak również pozwolił wykonać portret sobie. Nie mogły te zajęcia zakończyć się tylko wykonaniem portretów, kolejna część zajęć nawiązywała do języka angielskiego. Każdy z uczniów otrzymał wydrukowaną wersję swojego portretu, którą musiał opisać podając o sobie jak najwięcej informacji nie tylko na temat wyglądu ale również zainteresowań i cech charakteru. Nasze prace zawisły na klasowej gazetce.

Agata Szeliga

Galeria zdjęć

20240509 105702 1600x739