Wycieczka uczniów klasy VII do Krakowa w 2024 r.

Dnia 11 października 2024 roku klasa VII pojechała na wycieczkę do Krakowa. Najpierw udali się do Muzeum Inżynierii i Techniki, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej „Uwaga! Wysokie napięcie”. Podczas zajęć uczniowie konstruowali proste obwody elektryczne, a następnie nadawali sygnały alfabetem Morse’a, co wywołało wiele emocji. Po udanej lekcji siódmoklasiści wraz z przewodnikiem przemierzyli kolejne sale muzealne podziwiając eksponaty wystawy „Miasto. Technoczułość”. Wychowankowie poznali historię pierwszych koncepcji miast, przez kolejne epoki, w tym obie rewolucje przemysłowe i powojenną modernizację, aż po czasy współczesne, a nawet do przyszłości. Następnie spacerem udali się do sali kameralnej Teatru Współczesnego na spektakl „Kamienie na szaniec”. Utrzymana w naturalistycznej konwencji adaptacja dzieła Aleksandra Kamińskiego stanowiła wzruszającą opowieść o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze. Po wzruszającym przedstawieniu, pełni wrażeń i emocji wrócili do domu.

Anna Gąsienica

img 0134 1600x1200