Rajd Ósmoklasistów z Gminy Kościelisko do Doliny Chochołowskiej w 2024 r.

Dnia 9 października 2024 roku przez Dolinę Chochołowską przeszedł coroczny rajd klas ósmych z Gminy Kościelisko. Młodzież wraz z opiekunami, przewodnikami i w towarzystwie Wójta Gminy Kościelisko - Pana Romana Krupy mimo deszczu dzielnie maszerowała od Siwej Polany, przez Polanę Huciską do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Podczas wędrówki przewodnicy przybliżali naszym uczniom wiedzę na temat fauny, flory i topografii Tatr. Podczas postojów ósmoklasiści brali udział w zabawach przygotowanych i prowadzonych przez aktora - Jana Kardasińskiego. W schronisku na wszystkich czekała gorąca herbatka i pyszna szarlotka z jagodami i śmietaną. Po poczęstunku młodzież wzięła udział w internetowym quizie wiedzy na temat Tatr. Bój był zawzięty, uczniowie bardzo zaangażowali się w rywalizację, gdyż po każdym z 22 pytań na ekranie wyświetlana była aktualna klasyfikacja. Ostatecznie na podium uplasowały się dziewczyny z Witowa:

• I miejsce - Owidia Piczura
  • II miejsce - Julia Knapczyk
  • III miejsce - Karolina Bobak
  • IV miejsce - Gabriela Domarecka

Droga powrotna minęła wszystkim w miłej atmosferze, nawet pogoda sprzyjała. Na zakończenie rajdu na Siwej Polanie dla młodzieży przygotowano ognisko z kiełbaskami. Po spałaszowaniu kiełbasek uczniowie pożegnali się z kolegami i koleżankami z ościennych szkół i ruszyli w drogę do domu.

Marta Osadzińska

20241009 090426 1600x739