Inspektorialne zawody szkół salezjańskich w narciarstwie alpejskim i snowboardzie 2012 r.

Dnia 23 stycznia 2012 w poniedziałek w Witowie na stoku „Uboc” u pana Wojciecha Skorusy zostały przeprowadzone „Inspektorialne zawody szkół salezjańskich w narciarstwie alpejskim i snowboardzie”. Organizatorem po raz czwarty było Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Czarnym Dunajcu.

Na zawody przybyli zawodnicy z Zabrza, Świętochłowic, Oświęcimia, Czarnego Dunajca i Witowa (szkoła zaproszona z racji patrona ks. Leona Musielaka). 54 uczestników rywalizowało w slalomie przygotowanym przez p. Marczułajtisa. Elektroniczny pomiar zagwarantował sprawiedliwą rywalizację. Początkowo każda placówka mogła zgłosić po 3 osoby do każdej z ośmiu kategorii (chłopcy, dziewczęta – narciarstwo, snowboard – gimnazjalne, ponadgimnazjalne), jednak po konsultacji z wszystkimi opiekunami umożliwiono udział dowolnej ilości zawodników. Najliczniejsze były ekipy z Oświęcimia i Witowa – po 16 zawodników, następnie Czarny Dunajec – 9, Świętochłowice – 8, Zabrze – 5.

O godz. 9:30 zawody rozpoczęto uczestnictwem we Mszy św. Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Pilarz – poprzedni proboszcz Witowa wraz z obecnym proboszczem ks. Janem Lisem oraz z ks. Henrykiem Urbasiem. Oprawę muzyczną przygotował ks. Wojciech Strzelecki.

Program zawodów obejmował 2 przejazdy slalomu giganta.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli w rywalizacji narciarskiej:

Kat. chłopcy ponadgim.

1. Przemysław Pyrek – Oświęcim,
  2. Maciej Sromek – Oświęcim,
  3. Krystian Budziński – Oświęcim;

Kat. chłopcy gim.

1. Marcin Ogórek – Witów,
  2. Adam Kowalczyk – Witów,
  3. Andrzej Toczek – Witów;

Kat. dziewczęta ponadgim.

1. Klaudia Florczak,
  2. Joanna Gawron,
  3. Lucyna Pawlak (wszystkie z Czarnego Dunajca);

Kat. dziewczęta gim.

1. Klaudia Mniszak – Witów,
  2. Hanna Kulejewska – Świętochłowice,
  3. Paulina Dyna – Witów;

W snowboardzie najlepsze wyniki uzyskali:

Kat. chłopcy ponadgim.

1. Bartłomiej Kulczyk ,
  2. Piotr Cyroń,
  3. Dawid Korwin (wszyscy z Oświęcimia);

Kat. chłopcy gim.

1. Grzegorz Hofman – Świętochłowice;

Kat. dziewczęta ponadgim.

1. Anna Misiorowska – Oświęcim,
  2. Sylwia Świstak – Czarny Dunajec,
  3. Patrizia Madziar – Czarny Dunajec;

Kat. dziwczęta gim.

1. Magdalena Lasak – Witów,
  2. Małgorzata Kojs – Witów,
  3. Oliwia Cwalina – Oświęcim.

W klasyfikacji drużynowej puchary zdobyły szkoły z Witowa i Oświęcimia.

Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami, dyplomami i drobnymi nagrodami (piłki, rakietki, długopisy), a reszta otrzymała dyplomy za uczestnictwo.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły w Czarnym Dunajcu ks. Wojciech Strzelecki podziękował wszystkim księżom, nauczycielom i młodzieży za uczestnictwo i poprosił o odmówienie modlitwy o pokój na świecie i w sercach uczestników, a na powrót do domów udzielił błogosławieństwa.