Wycieczka uczniów klas V - VI do Ojcowskiego Parku Narodowego w 2012 r.

Klasy V i VI szkoły podstawowej miały możliwość podziwiania piękna krajobrazu Ojcowskiego Parku Narodowego. Wycieczka trwała 2 dni (29 - 30 maja 2012 r.). Uczniowie zwiedzili Zamek w Piaskowej Skale wraz ze zbiorami muzealnymi od epoki średniowiecza po dwudziestolecie międzywojenne oraz ruiny zamku wybudowanego w połowie XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego w Ojcowie. Poszerzyli swoją wiedzę na temat szlaku Orlich Gniazd.

Kolejnym punktem wycieczki była Grota Łokietka, w której według legendy ukrywał się późniejszy król Polski przed czeskimi prześladowcami w czasie walk o tron krakowski.

Spacerując po Ojcowskim Parku Narodowym, dzieci słuchały opowieści związanych z takimi formami skalnymi jak Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Rękawica i Brama Krakowska.

W Muzeum Przyrodniczym w Ojcowie uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę dzięki wystawie interaktywnej i filmowi 3D poświęconemu geologii i historii powstania tego najmniejszego parku w Polsce oraz faunie i florze występujacym w tym pięknym zakątku naszego kraju.

Atrakcję krajobrazową stanowiła również Pustynia Błędowska, którą dzieci mogły oglądać z punktu widokowego w Chechle.

Wycieczka po jurze krakowsko - częstochowskiej to możliwość poznawania piękna i znaczenia rodzimej ziemi w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej a także okazja do integracji zespołu klasowego.