Featured

Dnia 25 października 2012 roku odbył się XVI Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca w Kościelisku. Wzięli w nim udział uczniowie z wielu szkół podstawowych i gimnazjów z Podhala, Spisza i Orawy.

Mogli oni próbować swoich sił w dwóch kategoriach: gwarowej i literackiej oraz w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI   szkoły podstawowej  i I-III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali:

• Ewelina Cebulska, kl.III SP - III miejsce;
  • Sabryna Jasionek, kl.IV;
  • Agnieszka Chrapkiewicz, kl.V;
  • Grzegorz Hudyka, kl.V - III miejsce;
  • Klaudia Bzdyk, kl.I gim.

Recytacje naszych uczniów były na dobrym poziomie, deklamowali utwory S. Nędzy - Kubińca oraz wiersze innych poetów podhalańskich, nie pomagając sobie ani śpiewem ani przesadnym  gestem tak, jak tego wymagają zasady recytacji, która przecież ma jedynie „malować słowami”.