Akcja "Bliżej TATR" w roku szkolnym 2012/2013

Dnia 26 października 2012 roku odbyła się wycieczka zorganizowana przez Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w ramach akcji "Bliżej TATR" na temat historycznego i współczesnego zagospodarowania Tatr. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy VI.

W związku z niekorzystną pogodą i, co się z tym wiąże, trudnymi  warunkami do wędrówek górskich, plany dotarcia na Halę Gąsienicową uległy zmianom.

Uczniowie rozpoczęli swoją ścieżkę edukacyjną z Kuźnic. Następnie dotarli do Przełęczy Nosalowej i stamtąd zeszli na Polanę Olczyską.  Zobaczyli tam jedno z wielu tatrzańskich wywierzysk, poszerzając swą wiedzę na temat zjawisk krasowych. Szlakiem żółtym dotarli do Jaszczurówki. Tam uczestnicy wycieczki obejrzeli Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa - symbol stylu zakopiańskiego, stworzonego ponad 100 lat temu przez artystę malarza, rzeźbiarza i pisarza, Stanisława Witkiewicza.

Zimowa aura: padający ciągle śnieg, zachmurzone niebo i niska temperatura pozostały w górach. W Witowie bowiem, do którego powróciliśmy około godz.13.00, słońce przebijało się przez chmury i było zdecydowanie cieplej.