V edycja Podhalańskiego Konkursu Ortograficznego o Nagrodę Rektora PPWSZ w Nowym Targu

Dnia 28 maja 2013 roku odbył się V Podhalański Konkurs Ortograficzny o Nagrodę Rektora PPWSZ w Nowym Targu. W konkursie wzięło udział 29 laureatów gminnych konkursów ortograficznych z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i limanowskiego. Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Barnowska z klasy III gimnazjum, zwyciężczyni Gminnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego przez p. H. Zych - Piczurę. Tegoroczne dyktando było zatytułowane "Ginące profesje". Honorowy Patronat nad Podhalańskim Konkursem Ortograficznym objęli Małopolski Kurator Oświaty oraz Rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu – dr hab. n. med. Iwon Grys, prof. nadzw.

Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Gdy komisja oceniała prace konkursowe, uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zwiedzili siedzibę PPWSZ w Nowym Targu. Na uczniach duże wrażenie zrobiła świetnie wyposażona biblioteka, czytelnia, labolatorium chemiczne oraz bardzo nowoczesna i obszerna aula.

Informacje o konkursie pochodzą ze strony Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.