Przedstawienie szkolnej grupy teatralnej "Bambinki" zatytułowane "Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać"

Dnia 28 maja 2013 roku miała miejsce w naszej szkole inscenizacja przygotowana przez grupę teatralną  „Bambinki” prowadzoną przez p. Hannę Zych- Piczurę.  W skład grupy wchodzą uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej.

Przedstawienie zatytułowane „Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać” opowiadało historię zwierząt leśnych, między którymi doszło do konfliktu. Zając, zwykle poszkodowany, zaczął wymierzać sprawiedliwość. Na szczęście zaostrzającą się kłótnię zażegnała sowa. Przeprowadziła mediacje, w wyniku których zwaśnione zwierzęta pogodziły się i zobowiązały do życia we wzajemnym poszanowaniu.

Uczniowie szkoły podstawowej przekonali się, że powiedzenie „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe” jest  słuszne i sprawdza się w życiu codziennym.