Widowisko "Wielcy Rodacy" w 2013 r.

Dnia 11 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w widowisku edukacyjnym „Wielcy Rodacy”.

Pan Stanisław Sielicki, autor i prowadzący program, przygotował pełen humoru, werwy i wymagający aktywności twórczej pokaz zgodnie z dewizą: ”Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na 102!”.

Temat patriotyzmu, świadomości i dumy narodowej zrealizowany został w sposób przystępny i ciekawy w atmosferze dobrej zabawy, w której mogli wziąć udział chętni uczniowie.

Sylwetki znanych i wybitnych Polaków, ważnych miejsc i symboli narodowych przypomniał pan Sielicki za pomocą łamigłówek, rebusów, rywalizacji drużynowych oraz ludowych melodii i piosenek wpisanych w naszą kulturę i tradycję.

Nie zabrakło również dbałości o dobre maniery i ogładę towarzyską. Chłopcy mogli przekonać się, co znaczy być dżentelmenem, a dziewczęta - „jak damą być”.

Na widowni przeważały kolory biały i czerwony - uczniowie chętnie odpowiedzieli na prośbę o założenie stroju w barwach narodowych. Wszyscy bawili się bardzo dobrze.