"Po co istnieje park narodowy?" program edukacyjny dla klasy IV zorganizowany przez TPN

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych program edukacyjny mający na celu zapoznanie dzieci z tatrzańską przyrodą. Również uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w prelekcjach przeprowadzonych przez p. M. Bobińską a 21 czerwca w wycieczce do Doliny Białego.
Uczestnicy programu otrzymali zestawy ćwiczeń, które pomogły im utrwalić i usystematyzować wiedzę. Ciekawe prezentacje multimedialne cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.
Dnia 21 czerwca klasa IV wraz z wychowawczynią p. M. Osadzińską udała się do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN na spotkanie z przewodnikiem p. M. Bobińską. Zanim udaliśmy się do Doliny Białego zapoznaliśmy się z wystawą "Rok w Tatrach" opisującą świat fauny i flory tatrzańskiej w rytmie zmieniających się pór roku. Obejrzeliśmy również kilka filmów krótkometrażowych poświęconych m. in. największemu drapieżnikowi Tatr - niedźwiedziowi. Następnie wyruszyliśmy na krótką wycieczkę do doliny.
Podczas tej wyprawy uczniowie mogli zobaczyć na żywo w jaki sposób rośliny przystosowały się do życia w górach, piętra roślinności tarzańskiej - regiel dolny i górny. W dolinie napotkaliśmy również ślady działąlności człowieka - sztolnie, pozostałość po wydobyciu uranu.
Piękna pogoda i ciekawie przekazywane informacje sprawiły, że wycieczka do Doliny Białego upłynęła nam w miłej i przyjemnej atmosferze :)