Akcja letnia 2013

Urząd Gminy Kościelisko zorganizował w lipcu kolejną edycję "Wakacji Bez Ryzyka", w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Podczas pięciotygodniowej akcji zgłoszeni deklaracjami uczestnicy korzystali z zajęć na hali sportowej w Witowie, bardzo licznie odwiedzali Aqua Park w Zakopanem i wędrowali po górach. Młodsza grupa z przewodniczką Anną Chrobak poznawała swoją okolicę: Szeligówkę, Prędówkę, Butorowy Wierch, Gubałówkę, Pajakówkę, ale udało się nam także 'zdobyć' Kalatówki, dzielnie 'pokonać' Drogę pod Reglami i w deszczowy dzień odwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN oraz cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Uczniowie starszych klas i gimnazjaliści zmierzyli się z ambitnymi trasami górskimi. Wraz z przewodnikiem, panem Tadeuszem Gąsienicą, pokonali trasy na Starorobociański, Grzesia, Rakoń, Wołowiec, Drogą nad Reglami i Przełęczą pod Grzybowcem dotarli do Doliny Małej Łąki, Doliną Strążyską przeszli na Przysłop Miętusi.
Pogoda i humory dopisywały, a Ci odważni, których nie zniechęcił wysiłek fizyczny, mogą uznać swoje wakacje (ich pierwszą część) za bardzo udane!