"Ratujemy i Uczymy Ratować" w 2013 r.

16 października 2013 roku, w samo południe uczniowie Zespołu Szkół w Witowie oraz nauczyciele wzięli udział w ustanowieniu światowego rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy.

Akcja została zorganizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przy współpracy z Polską Radą Resuscytacji oraz szkołami biorącymi udział w Programie Edukacyjnym ”Ratujemy i Uczymy Ratować”. Celem programu jest edukacja dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a co za tym idzie ratowania życia drugiego człowieka w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Program od stycznia 2008 roku objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej RP. Podczas ustanawiania rekordu resuscytacji krążeniowo-oddechowej dzieci korzystały z fantomów przekazanych przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.