Wycieczka klasy VI do TPN w 2013 r.

W dniu 16 października 2013 roku uczniowie klasy VI wzięli udział w wycieczce górskiej, której tematem przewodnim było ”Zagospodarowanie turystyczne Tatr”. Trasa wycieczki prowadziła z Kuźnic na Nosalową Przełęcz a następnie do Dol. Olczyskiej  i Jaszczurówki. Prowadzącą grupę była p. Alina Sidor, pracownik naukowy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W Kuźnicach poznaliśmy historię zakładów „kuźniczych” w połączeniu z początkami Zakopanego. Wędrując szlakiem turystycznym uczniowie poznali zasady tworzenia obiektów infrastruktury turystycznej w Tatrach, rozpoznawali gatunki drzew a także dowiedzieli się w jakim celu koruje się drzewa. W Jaszczurówce, przy terrarium usłyszeliśmy szereg interesujących informacji na temat płazów i gadów żyjących w Tatrach.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy pozyskiwania informacji o TPN.