Rekolekcje wielkopostne w 2014 r.

W dniach 9 do 12 marca 2014 roku miały miejsce rekolekcje wielkopostne w Witowie. Rekolekcje przeprowadził ks. Wojciech Krawczyk - Salezjanin z Krakowa. Uczniowie Zespołu Szkół w Witowie im. ks. Leona Musielaka mieli okazję do pogłębienia swojej wiary i wiedzy. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedni przeżywali nabożeństwo w kościele, a w tym czasie drudzy mieli spotkanie w salce na plebanii. Dzieciom najbardziej podobały się wykonywane przez ks. Wojciecha pieśni refleksyjne, ks rekolektant pięknie śpiewał przy akompaniamencie gitary. Czas spędzony na salce był okazją do poznania życiorysu bł. Jana Pawła II oraz św. Filipa Neri.

W czasie spotkań obecni byli nauczyciele i wychowawcy, którzy pełnili posługę wychowawczo opiekuńczą, za co składamy serdeczne podziękowanie.

W poniedziałek wieczorem po mszy św. miała miejsce Droga Krzyżowa z Kojsówki na Płazówkę. Rozgwieżdżone niebo i chłodne powietrze sprzyjało modlitwie i rozważaniom w podążaniu pod górkę. Trzymany w rękach zapalony znicz rozgrzewał palce i serce. Pomiędzy poszczególnymi stacjami krzyż niosły różne grupy osób; dzieci, młodzież, matki, ojcowie, nauczyciele, strażacy, kapłani i strażacy i inni.

Środa była ostatnim dniem rekolekcji, w szkole miał miejsce Dzień Patrona Szkoły - ks. Leona Musielaka, którego zwieńczeniem była msza św. w Kościele o g. 12.00, na którą dzieci i młodzież przybyli w kolumnie za sztandarem szkoły. Sprzyjała temu przepiękna, prawdziwie wiosenna pogoda. Każdemu potrzebny jest taki czas odnowy, modlitwy na rozpoczęcie Wielkiego Postu.

Ks. Jan Lis