Dzień Patrona Szkoły w 2014 r.

W tym roku szkolnym Dzień Patrona Szkoły zbiegł się z rekolekcjami wielkopostnymi w naszej parafii. Dnia 12 marca zebraliśmy się w szkole ubrani w stroje galowe. Pani dyrektor A. Maryniarczyk na początku uroczystości przypomniała okoliczności wyboru księdza Leona Musielaka na patrona Zespołu Szkół w Witowie. Następnie odczytała wyniki konkursu literackiego, „Moje spotkanie z ks. Leonem Musielakiem” – list lub kartka z pamiętnika. Laureatki tego konkursu: A. Chrapkiewicz z kl. VI SP i K. Słodyczka z kl. III gim. zaprezentowały swoje prace. Dniu Patrona Szkoły towarzyszył również konkurs plastyczny, na który wpłynęło bardzo dużo pięknych prac uczniowskich. Komisja konkursowa miała trudny wybór ze wskazaniem najlepszych. Nagrodzone rysunki wzbogaciły galerię artystyczną na korytarzu szkolnym. Po ogłoszeniu wyników uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odbywały się konkursy wiedzy o życiu i działalności ks. Leona Musielaka. Rywalizacja była ostra: klasa „0” nie dała się pokonać kl. I, w klasie II i III remis, natomiast w klasach IV – VI najlepsze okazały się drużyny trzyosobowe z kl. IV i VI, które zajęły I miejsce. Wyjątkowe emocje towarzyszyły rozgrywkom klas gimnazjalnych. Po zaciętym pojedynku i dogrywce zwyciężyła drużyna kl. III gim., zaraz po niej na II miejscu uplasowali się uczniowie klasy I gim. Gratulujemy!!!

Zwieńczeniem Dnia Patrona Szkoły był uroczysty pochód społeczności uczniowskiej i pocztu sztandarowego do kościoła na mszę świętą. To był wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły.