Festiwal Zawodów w Małopolsce 2014 r.

Dnia 21 marca 2014 roku klasa III gimnazjum pod opieką p. Anny Gąsienica i p. Marty Osadzińskiej udała się na wycieczkę do Krakowa. Celem tej wyprawy była wizyta na „Festiwalu Zawodów w Małopolsce”. Prawie dwie godziny uczniowie spędzili chodząc i oglądając propozycje, które przygotowały szkoły ponadgimnazjalne z województwa małopolskiego.

Szkoły zgrupowane zostały w siedmiu branżachturystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej.

Oprócz szkół zawodowych w gronie 120 wystawców znalazły się szkoły średnie, policealne oraz wyższe – publiczne i prywatne, uniwersytety i politechniki.

Przewagą tych targów nad informacjami z Internetu, była możliwość porozmawiania z wykładowcami oraz co równie ważne, z uczniami poszczególnych szkół. Można było także spróbować potraw, które przyrządzili, zobaczyć jak prawidłowo nakrywać do stołu, czy udzielić pierwszej pomocy.

Następnie uczniowie udali się na krakowski rynek i tam brali udział w zajęciach przygotowanych przez Grupę Aktywni. Była to gra terenowa podczas, której oryginalnie i aktywnie zwiedzali Kraków. Rywalizacja drużynowa polegała na odnajdywaniu ukrytych miejsc, gdzie czekały ciekawe badawczo – odkrywcze zadania do rozwiązania. Uczniowie wykonywali polecenia pod okiem przewodników.

Po wyczerpującym i bogatym w atrakcje dniu wszyscy wrócili wieczorem do domu.