Dzień Mamy i Taty w 2014 r.

26 maja maluchy z oddziału,,0" zaprosiły rodziców na inscenizację ,,Jak mała Ala literek szukała". Przedstawienie zostało przygotowane z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. W czasie inscenizacji dzieci były bardzo przejęte, starały się wypaść jak najlepiej. Główna bohaterka, Ala zgubiła cztery literki, które znała. Leśne zwierzątka pomagały małej dziewczynce szukać liter. Napotkane w lesie krasnale wyjaśniły Ali, że musi znać wszystkie litery, by mogła czytać książki i wręczyły jej elementarz. Po krótkim pouczającym przedstawieniu dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich rodziców, a na koniec wręczyły samodzielnie przygotowane upominki. Mamusie również przygotowały niespodziankę w postaci przepysznych ciast, które upiekły specjalnie na tę okazję. Po słodkim poczęstunku wychowawczyni zaprosiła rodziców  do konkursu, ich  zadaniem było rozpoznanie się na portretach wykonanych przez ich milusińskich. Radości było wiele, bo jak się okazało, nie było to wcale łatwe zadanie. Maluchy cieszyły się, że w przyszłym roku przygotują kolejną niespodziankę dla swoich rodziców.