Wycieczka kl. II SP do Niegowici w 2014 r.

Dnia 27 maja 2014 roku klasa II SP pod opieką ks. proboszcza Jana Lisa i p. Hanny Zych - Piczury wybrała się na wycieczkę klasową związaną z uroczystością I Komunii Świętej. Na trasie wyprawy znalazła się Niegowić - niewielka miejscowość położona niedaleko Myślenic. To pierwsza parafia Świętego Jana Pawła II. Karol Wojtyła spędził tam rok jako wikariusz i już wtedy zasłużył się jako inicjator budowy nowego kościoła parafialnego.

Następnie uczniowie klasy II zwiedzali najstarszą, wciąż działającą, kopalnię soli w Bochni.

Dzięki nowoczesnym, multimedialnym pokazom przenieśli się w odległe czasy, by poznać ciężką i niebezpieczną pracę górników.

Dzieci mogły pobawić się na placu zabaw, zagrać w piłkę, kupić pamiątki i zjechać na długiej, drewnianej zjeżdżalni - i to wszystko pod ziemią, na głębokości ponad 200m pod powierzchnią.

Do domu każdego z uczestników wycieczki trafiła obowiązkowo, chociaż pod różnymi postaciami - sól.