Dzień Edukacji Narodowej w 2014 r

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie”.

14 października to dzień, w którym obchodzimy święto wszystkich pracowników oświaty - Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczystość, w czasie której uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za trud nauczania i wychowania oraz złożyli najlepsze życzenia zdrowia, radości i satysfakcji z pracy pedagogicznej.

Uczniowie gimnazjum przygotowali inscenizację ilustrującą życie szkoły na przestrzeni dziejów. Od starożytnych uczonych mężów usłyszeliśmy mądre rady co do wychowania dzieci od najmłodszych lat, natomiast scena przedstawiająca szkołę współczesną rozbawiła widzów.

Samorząd Uczniowski, dziękując za troskę i poświęcenie, wręczył wszystkim pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane upominki.

Również Rada Rodziców złożyła życzenia sukcesów i zadowolenia z wykonywanej pracy, wytrwałości i optymizmu w kształtowaniu umysłów i serc dzieci i młodzieży.

Pani Dyrektor nagrodziła nauczycieli, którzy wyróżnili się w minionym roku szkolnym swoimi dokonaniami dydaktycznymi.

Ten, co kształci serca i umysły młode,
Ten, co ścieżki życia pokoleń toruje,
Tylko z kwiatu wdzięczności może mieć
Nagrodę, tylko z postępków, których przykłady