"Życie i kultura w średniowieczu" - rekonstrukcja historyczna w 2014 r.

Dnia 15 października 2014 roku do naszej szkoły zawitali dwaj średniowieczni rycerze uzbrojeni po zęby w topory, miecze, buzdygany, nadziaki, morgenszterny i kiścienie. Nie planowali, na szczęście oblężenia budynku szkoły ani szturmu, pragnęli jedynie przybliżyć naszym uczniom życie i kulturę średniowiecza. Nie zabrakło zapierających dech w piersiach pojedynków w obronie czci pięknej damy, próby sił podczas której kilku śmiałków starało się utrzymać ciężki miecz oraz zakuwania w dyby. Uczniowie mogli aktywnie brać udział w prezentacji, dotknąć eksponatów a nawet stoczyć pojedynek. Tę pouczającą wycieczkę w przeszłość mogliśmy odbyć dzięki grupie artystycznej „Rekonstrukto” zajmującej się rekonstrukcjami historycznymi.